تعمیر سولاردام مایکروویو الکترولوکس در مشهد

مرکز تعمیرات الکترولوکس با دارا بودن بیش از 100 تکنسین متخصص و با تجربه آماده ارائه خدمات تعمیر مایکروویو الکترولوکس در مشهد با استفاده از قطعات اورجینال و دارای ضمانت در تمام نقاط مشهد در کوتاه ترین زمان ممکن میباشد. شما میتوانید جهت درخواست تعمیرات مایکروویو الکترولوکس خود با شماره تلفن 05191011680 تماس گرفته و یا از طریق فرم درخواست اعزام کارشناس سفارش خود را ثبت نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن بابت رفع ایراد دستگاه شما در هر نقطه ای از مشهد یا اطراف مشهد مراجعه نمایند. از مزایای استفاده از خدمات مرکز تعمیرات الکترولوکس میتوان به پشتیبانی 24 ساعته ، 90 روز ضمانت تعمیرات و قطعات ، انجام تعمیرات در محل بدون جابجایی ، تجربه بالای 25 سال و سرعت در خدمات اشاره نمود.

جهت تماس با مرکز تعمیرات الکترولوکس بر روی این شماره 05191011680  و یا عکس زیر کلیک کنید.

4 دلیل که چرا مایکروویو شما ممکن است چرخش را متوقف کند

ریختن چیزی در مایکروویو لوکسی است که همه ما از آن لذت می بریم. از دانشجویانی که با مایکروویو همه چیز زندگی می کنند تا سرآشپزهایی که گاهی فقط می خواهند یک لقمه سریع بخورند، مایکروویو غیرقابل انکار مفید است. بخشی از طراحی کاربردی، میز چرخان در وسط است. این چرخش فقط برای نشان دادن غذای شما هنگام پختن آن نیست. این برای توزیع یکنواخت گرمای مایکروویو در سراسر ظرف است.

بنابراین وقتی صفحه مایکروویو شما از چرخش باز می‌ماند، می‌تواند یک مشکل واقعی باشد. خوشبختانه، یافتن مشکل نسبتاً آسان است و در بیشتر مواقع می‌توانید آن را به سرعت در خانه حل کنید. چرخش صفحات مایکروویو به یکی از چهار دلیل متوقف می شود، بسته به آنچه که مایکروویو شما از آن عبور کرده است. ما به شما کمک می کنیم تا دلیل خود را پیدا کنید و با ساده ترین آنها شروع کنید.

اول ایمنی

قبل از برداشتن هر گونه پیچ یا کنجکاوی هر صفحه ای در مایکروویو، به یاد داشته باشید که سیم برق را بکشید. هرگز تعمیرات لوازم خانگی را با برق وصل انجام ندهید. یک قانون کلی خوب این است که اگر یک پیچ گوشتی در دست دارید، سیم دستگاه باید به وضوح از دیوار جدا باشد. با این حال، اگر از شما خواسته شد که با مولتی متر تست کنید، دستگاه باید به برق وصل باشد و باید با احتیاط کامل عمل کنید. پوشیدن دستکش کار را در نظر بگیرید که ممکن است برخی از شوک ها را پخش کند.

1. موانع در مسیر

تعمیر سولاردام مایکروویو الکترولوکس در مشهد
تعمیر سولاردام مایکروویو الکترولوکس در مشهد

اولین و ساده ترین دلیل برای رفع انسداد مسیر است. راهنمای غلتکی و کوپلر در یک مسیر زیر صفحه مایکروویو شما می چرخند. اگر خرده‌ها، ریزش‌ها یا سایر موانع در مسیر حرکت دایره‌ای آن‌ها قرار گیرد، ممکن است چرخش چرخان شما متوقف شود یا چرخش ناهمواری را تجربه کند که غذا به طور یکنواخت پخته نمی‌شود.

تحقیق کردن

صفحه مایکروویو را بردارید و غلتک و کوپلر زیر را بررسی کنید. تست کنید که هر کدام به طور مستقل چگونه می چرخند و آیا بقایای مواد غذایی قابل مشاهده در مسیر چرخش وجود دارد یا خیر. خرده‌ریزه‌ها و ریخته‌های چسبنده بیشترین احتمال ایجاد مشکل را دارند.

راه حل

داخل مایکروویو خود را کاملاً تمیز کنید و به مسیر غلتکی و اطراف کوپلر توجه کنید. اطراف کوپلر را بشویید تا از شر هر گونه باقی مانده چسبنده خلاص شوید. کوپلر را خیس نکنید، زیرا قطعات الکتریکی زیر آن وجود دارد.

2. راهنمای غلتک کثیف یا آسیب دیده

راهنمای غلتکی یک جسم دایره ای یا مثلثی مبهم با چرخ های کوچک است که صفحه روی آن قرار می گیرد. چرخ ها باید بتوانند به آرامی در مسیر حرکت کنند تا صفحه بچرخد. همانطور که موانع موجود در مسیر می توانند چرخش را متوقف کنند، چرخ های شکسته نیز می توانند چرخش را متوقف کنند.

اگر چرخ‌های راهنمای غلتکی شما شکسته یا به‌خصوص کثیف شده‌اند، ممکن است صفحه شما از چرخش بازمانده باشد. شکستگی بازوی غلتکی نیز می تواند دلیلی برای نیروهای نامتعادل و متوقف کننده چرخش باشد.

تحقیق کردن

صفحه مایکروویو و راهنمای غلتکی زیر را بردارید. راهنمای غلتک را از نزدیک برای علائم کثیفی یا آسیب بررسی کنید. در نظر بگیرید که کثیف، چسبناک است یا به هر طریقی شکسته شده است.

راه حل

اگر کثیف است، راهنمای غلتک را با یک اسفنج گرم صابونی پاک کنید. اگر چسبناک است، ابتدا آن را چند دقیقه در آب گرم خیس کنید، سپس آن را پاک کنید. اگر راهنمای غلتک خراب است، باید یک راهنمای جدید بخرید. خوشبختانه نصب سخت نیست.

3. کوپلر سینی آسیب دیده

تعمیر سولاردام مایکروویو الکترولوکس در مشهد
تعمیر سولاردام مایکروویو الکترولوکس در مشهد

کوپلر سینی قطعه شیاردار در مرکز است که روی یک موتور می چرخد. این همان چیزی است که نیروی صفحه گردان را به صفحه مایکروویو شما منتقل می کند. قسمت پایین صفحه و قسمت بالایی کوپلر باید کاملاً مناسب باشد تا نیرو به درستی منتقل شود. اگر صفحه به دلیل عدم تعادل نیرو بیش از حد مقاومت کند، جفت کننده تلاش برای چرخیدن را متوقف می کند.

اگر کوپلر شکسته یا “لخت” باشد (مانند بالای یک پیچ)، ممکن است نیرو را به درستی منتقل نکند.

تحقیق کردن

صفحه مایکروویو خود را بردارید. به کوپلر سینی در مرکز کف مایکروویو دقت کنید. تعیین کنید که آیا کوپلر آسیب دیده، ذوب شده، کثیف به نظر می رسد یا شیارها به مرور زمان از بین رفته اند. با قرار دادن صفحه در بالا و تکان دادن آن تست کنید. چقدر احساس تکان دادن دارید؟

راه حل

اگر کوپلر کثیف باشد، می توان آن را تمیز کرد. اما تمام مشکلات دیگر باید با نصب یک کوپلر جدید که به درستی با صفحه مایکروویو شما مطابقت دارد حل شود.

4. موتور چرخان شکسته

اگر مایکروویو شما تمیز است، راهنما خوب است، و کوپلر محکم قرار گرفته است، تنها گزینه نهایی موتور صفحه گردان است. این قطعه ای است که در زیر کوپلر قرار دارد و نیروی چرخش را تامین می کند. موتورها قطعات متحرک الکتریکی هستند و به مرور زمان فرسوده می شوند. نیاز به تعویض موتور مایکروویو یک تعمیر بسیار رایج است. هنگامی که یک موتور به طور معمول از کار می افتد، محو می شود و به بیرون پاشیده می شود. با این حال، اگر چیزی آن را بسوزاند، موتور مایکروویو شما می‌تواند ناگهان خاموش شود.

تحقیق کردن

هنگامی که موتور می سوزد، چرخش مایکروویو شما کند می شود، غیر قابل اعتماد می شود و به مرور زمان محو می شود. یا ممکن است متوجه یک رویداد مقاومت در برابر چرخش شوید که به طور مستقیم به موتور آسیب وارد کرده است. اگر از لوازم خانگی و مولتی متر مطمئن هستید، می توانید جریان موتور صفحه گردان را بررسی کنید.

راه حل

شما باید موتور صفحه گردان خود را تعویض کنید. اگر مولتی متر ندارید اما سه گزینه دیگر مشکل شما نبوده است، احتمال زیادی وجود دارد که مشکل از موتور صفحه گردان شما باشد. موتور صفحه گردان در زیر کوپلر در مرکز کف مایکروویو قرار دارد.

مشکل گرامافون مایکروویو شما چیست؟

صفحه چرخان مایکروویو شما به دلیلی از کار افتاده یا متوقف شده است. در بسیاری از موارد، پایین کشیدن سریع فضای داخلی مایکروویو راه حل خوبی برای مشکلات چرخش صفحه است. به خصوص اگر به یاد داشته باشید که زیر صفحه بکشید و همچنین راحت تر به سطوح مایکروویو دسترسی پیدا کنید.

اگر تمیز کردن کار را انجام نداد، ممکن است قطعه تعویضی چیزی آسان و مستقیم باشد مانند راهنمای غلتکی یا کوپلر. و اگر همه چیز شکست خورد، وقت آن است که تصمیم بگیرید که آیا برای تعمیر برق خود جرأت کنید یا با یک متخصص تماس بگیرید تا کار را با احتیاط حرفه ای انجام دهد. برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی های تعمیرات لوازم خانگی، همین امروز با ما تماس بگیرید! 

چرا الو تعمیر را به‌عنوان برترین مرکز خدمات و تعمیر مایکروویو الکترولوکس در مشهد را انتخاب کنیم؟

 • دارای پشتیبانی 24 ساعته؛
 • سرعت در خدمات (فقط 60 دقیقه بعد از تماس شما)؛
 • کادری دوره‌دیده و تحصیل‌کرده در زمینه‌ی برند مایکروویو شما؛
 • استفاده از قطعات اصلی و اورجینال دستگاه شما؛
 • انجام تعمیرات در محل بدون نیاز به جابه‌جایی دستگاه؛
 • تجربه بالای 25 سال در زمینه تعمیرات لوازم‌خانگی؛
 • نظرسنجی از مشتریان پس از اتمام کار و بررسی کیفیت خدمات ارائه شده؛
 • ضمانت بازگشت وجه دریافتی به مشتری در صورت عدم رضایت از خدمات ارائه شده؛
 • 90 روز ضمانت بابت قطعات و تعمیرات انجام شده؛
 • حفظ حریم شخصی مشتریان و رعایت آداب مشتری‌مداری؛
 • رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا؛

پس همین‌الان با الو تعمیر تماس بگیرید تا از مزیت‌های دریافت یک خدمات عالی و استاندارد در زمینه‌ی تعمیر مایکروویو الکترولوکس خود بهره‌مند شوید.