تعمیر سولاردام مایکروویو بوتان در مشهد

مرکز تعمیرات بوتان با دارا بودن بیش از 100 تکنسین متخصص و با تجربه آماده ارائه خدمات تعمیر مایکروفر بوتان در مشهد با استفاده از قطعات اورجینال و دارای ضمانت در تمام نقاط مشهد در کوتاه ترین زمان ممکن میباشد. شما میتوانید جهت درخواست تعمیرات مایکروفر بوتان خود با شماره تلفن 05191011680 تماس گرفته و یا از طریق فرم درخواست اعزام کارشناس سفارش خود را ثبت نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن بابت رفع ایراد دستگاه شما در هر نقطه ای از مشهد یا اطراف مشهد مراجعه نمایند. از مزایای استفاده از خدمات مرکز تعمیرات بوتان میتوان به پشتیبانی 24 ساعته ، 90 روز ضمانت تعمیرات و قطعات ، انجام تعمیرات در محل بدون جابجایی ، تجربه بالای 25 سال و سرعت در خدمات اشاره نمود.

جهت تماس با مرکز تعمیرات بوتان بر روی این شماره 05191011680  و یا عکس زیر کلیک کنید.

مشکلات مایکروفر بوتان

اجاق‌های مایکروویو برای مدت طولانی دوام می‌آورند و می‌توانید انتظار داشته باشید که قبل از اینکه به فکر تهیه اجاق جدید باشید، حدود 10 سال از آنها استفاده کنید. وقتی به آن نقطه رسیدید، ممکن است به دلیل کهولت سن، مشکلاتی برای فر شما ایجاد شود.

در این مقاله، ما به برخی از رایج ترین مشکلاتی که در استفاده از اجاق مایکروویو با آن ها روبه رو می شوید و نحوه رفع آن ها می پردازیم. به خاطر داشته باشید که اجاق‌های مایکروویو یک دستگاه پخت و پز نسبتاً ارزان هستند و اگر مایکروویو شما معیوب باشد، ممکن است ارزان‌تر، سریع‌تر و آسان‌تر آن را جایگزین کنید. اگر چنین است، از طیف وسیعی از اجاق‌های مایکروویو ما، از جمله مایکروویوهای ترکیبی و گریل‌های مایکروویو، با گزینه‌هایی متناسب با هر بودجه و ارسال رایگان، خرید کنید.

ایرادات، رفع و کمک به مشکلات اجاق مایکروویو

چرا مایکروویو من گرم نمی شود؟

احتمالاً سه دلیل احتمالی وجود دارد که چرا مایکروویو شما گرم نمی شود:

یکی از دلایل بالقوه گرم نشدن اجاق مایکروویو، کلیدهای در است. درب مایکروویو شما تا چهار کلید در خواهد داشت. هنگامی که در بسته می شود، اینها به صورت متوالی فعال می شوند تا اطمینان حاصل شود که درب به درستی بسته شده است. شما باید اجاق مایکروویو خود را با استفاده از یک مولتی متر تست کنید تا ببینید آیا یکی از کلیدهای درب معیوب است یا خیر.

اگر هست باید تعویضش کنید لطفاً توجه داشته باشید که هر کار برقی باید توسط یک متخصص انجام شود، زیرا حتی با خاموش بودن اجاق گاز، همچنان این احتمال وجود دارد که هنگام سرهم کردن با اجزای الکتریکی اجاق مایکروویو به خودتان شوک بزنید.
یکی دیگر از دلایل احتمالی مگنترون فر است که امواج مایکروویو واقعی غذا را تولید می کند. اگر سوخته است، نمی توانید آن را جایگزین کنید. شما بایداجاق مایکروویو را تعویض کنید.

شاید محتمل ترین علت این باشد که دیودی که ولتاژ مگنترون را افزایش می دهد سوخته است. اگر اینطور باشد، مگنترون نمی تواند قدرت کافی برای تولید امواج مایکروویو را دریافت کند. اگر یک دیود سوخته است، باید با نگاه کردن به آن متوجه شوید، بنابراین فقط آن را شناسایی کرده و بررسی کنید. اگر با نگاه کردن به آن نمی توانید تشخیص دهید، می توانید آن را با یک مولتی متر تست کنید.

آیا می توانید مایکروفر را بیش از حد گرم کنید؟

تعمیر سولاردام مایکروویو بوتان در مشهد
تعمیر سولاردام مایکروویو بوتان در مشهد

ممکن است مایکروویو بیش از حد گرم شود. مایکروویوها با هدف قرار دادن مولکول های آب، غذا را گرم می کنند، اگر رطوبتی در غذا برای گرم شدن وجود نداشته باشد، می تواند باعث گرم شدن بیش از حد شود. اگر چه اکثریت قریب به اتفاق آنها دارای ویژگی خاموش شدن خودکار هستند. خیلی بعید است که مایکروویو شما بیش از حد گرم شود، اما اگر چیزی را برای مدت طولانی می‌پزید، این احتمال وجود دارد که گرم شود.

دلیل دیگری که ممکن است بیش از حد گرم شود، خرابی فن است. هر زمان که مایکروویو در حال پختن است، می توانید صدای فن را بشنوید، بنابراین باید بتوانید تقریباً فوراً متوجه شوید که مشکلی در آن وجود دارد. بدون فن برای تنظیم دما، مایکروویو به سرعت بیش از حد گرم می شود و خاموش می شود.

چرا مایکروویو من جرقه میزند؟

اگر مایکروویو شما جرقه می زند، نترسید. فقط آن را روی دیوار خاموش کنید و سپس آن را بررسی کنید. اگر مایکروویو شما جرقه می زند، باید به سه چیز اصلی توجه کنید:

اگر ذرات فلزی در داخل مایکروویو وجود داشته باشد، می تواند دلیل آن باشد. فلز امواج مایکروویو را منعکس می کند و باعث ایجاد جرقه می شود. به همین دلیل است که هرگز نباید قوطی غذا یا فویل حلبی را هنگام پختن در مایکروویو قرار دهید. این می تواند چیزی شبیه یک رشته پشم فولادی باشد که راه خود را در آنجا پیدا کرده است. اطمینان حاصل کنید که فلز شل در مایکروویو وجود ندارد و یک ظرف مایکروویو برای گرم کردن غذا در اختیار دارید.
یکی از قسمت های مایکروویو ساپورت رک است. این یک جزء کوچک به شکل قلاب است. اگر رنگ روی آن فرسوده شده باشد، ممکن است باعث ایجاد جرقه شود. اگر این مورد است، باید آن را جایگزین کنید.

پوشش راهنمای موج را بررسی کنید. این یک گریل کوچک در داخل مایکروویو است که با هدایت مایکروویوها به سمت غذا مطابق با نام خود است. همچنین از مگنترون در برابر زباله محافظت می کند. ذرات غذا می توانند در حین پخت روی راهنمای موج گیر کنند. سپس اجاق مایکروویو این تکه های غذا را می سوزاند و در نتیجه جرقه ایجاد می شود. شما باید آن را تمیز کنید یا اگر پوشش راهنمای موج شما آسیب دیده است، باید به دنبال تعویض آن باشید.
اگر هیچ یک از اینها دلیل جرقه زدن مایکروویو شما را توضیح نداد، باید با یک تکنسین تماس بگیرید یا دستگاه را تعویض کنید.

اگر مایکروویو شما آتش بگیرد چه کار می کنید؟

تعمیر سولاردام مایکروویو بوتان در مشهد
تعمیر سولاردام مایکروویو بوتان در مشهد

اگر اجاق مایکروویو شما آتش گرفت، باید سریع و آرام عمل کنید. اگر انجام این کار بی خطر است، مایکروویو را خاموش کرده و فورا آن را از برق بکشید. در صورت وجود آتش سوزی در داخل واحد، درب را باز نکنید و سعی کنید آن را خاموش کنید. این به سادگی امکان سرایت آتش به نقاط دیگر را باز می کند. قبل از اینکه به باز کردن درب فکر کنید، صبر کنید تا آتش داخل فر خفه شود.

از شانس خود نیز استفاده نکنید. در صورت وجود هرگونه خطر گسترش آتش به مقامات هشدار دهید. شما می توانید از این موارد جلوگیری کنید:

پیروی از دستورالعمل های ایمنی ارائه شده توسط سازنده.
فقط مواد غذایی را که برای مایکروویو تایید شده اند گرم کنید.
هرگز هیچ اقلام فلزی را در مایکروویو گرم نکنید.
مایکروفر خود را به طور مرتب تمیز کنید.

هنگام گرم کردن مواد غذایی دستورالعمل های پخت روی بسته بندی را دنبال کنید.

چرا غذای من در مایکروویو جرقه می زند؟

ممکن است غذای شما باعث ایجاد جرقه در اجاق مایکروویو شود، این امر بیشتر در سبزیجات متراکم دیده می شود. محتوای بیشتر مواد معدنی آنها می تواند باعث ایجاد جرقه شود. غذای شما ممکن است علائم کوچکی از سوختن داشته باشد، اما به طور کلی باید از آسیب جلوگیری شود و همچنان برای خوردن بی خطر باشد.

بیشتر با هویج، اسفناج، فلفل دلمه ای، لوبیا سبز و سایر سبزیجات متراکم دیده می شود. جرقه ناشی از انعکاس امواج مایکروویو از مواد معدنی موجود در غذا است. خوردن آن هنوز بی خطر است، اما جرقه زدن ممکن است باعث شود که غذای شما آنطور که انتظار داشتید گرم نشود.

چرا دکمه های مایکروویو من کار نمی کنند؟

سه ناحیه بالقوه مایکروویو وجود دارد که می تواند کنترل های کار نکردن آن را توضیح دهد:

کنترل پنل
سوئیچ غشایی
برد کنترل
اگر برخی از دکمه های کنترل پنل شما کار می کنند و برخی دیگر کار نمی کنند، به احتمال زیاد مشکل از خود کنترل پنل است و به احتمال زیاد نیاز به تعویض دارد.

اگر این توضیح نمی دهد، می تواند سوئیچ غشایی باشد. دارای یک لایه رسانا در اطراف آن است که ممکن است پس از مدتی استفاده معیوب شود. برای بررسی این مشکل، باید مطمئن شوید که از برق جدا شده است و کابینت مایکروویو را بردارید. با استفاده از یک مولتی متر، سوئیچ غشا را بررسی کنید. باید مقداری اهم مقاومت به شما بدهد. اگر نه، نیاز به تعویض دارد.

اگر کنترل‌های لمسی مایکروویو شما پاسخگو نیستند اما چراغ‌های نمایشگر همچنان طبق معمول کار می‌کنند، به احتمال زیاد مشکل از برد کنترل است. برد کنترل برق سوئیچ غشایی را تامین می کند. بدون آن، دکمه های فر شما کار نمی کنند. این یک جزء پیچیده برای جایگزینی است و بهتر است به کمک خارجی سپرده شود.

ما باید مجدداً تأکید کنیم که اگر مطمئن نیستید که می دانید چه کاری انجام می دهید، باید هنگام انجام تعمیرات اجاق مایکروویو خود از متخصص کمک بگیرید. حتی اگر دستگاه را از برق بکشید، هزاران ولت می‌تواند در داخل آن ذخیره شود و اگر ندانید چه کار می‌کنید، شوک خطرناکی ایجاد می‌کند. به هر قیمتی شده از سرهم بندی قطعات الکتریکی دستگاه خودداری کنید. 

چرا الو تعمیر را به‌عنوان برترین مرکز خدمات و تعمیر مایکروفر بوتان در مشهد را انتخاب کنیم؟

 • دارای پشتیبانی 24 ساعته؛
 • سرعت در خدمات (فقط 60 دقیقه بعد از تماس شما)؛
 • کادری دوره‌دیده و تحصیل‌کرده در زمینه‌ی برند مایکروفر شما؛
 • استفاده از قطعات اصلی و اورجینال دستگاه شما؛
 • انجام تعمیرات در محل بدون نیاز به جابه‌جایی دستگاه؛
 • تجربه بالای 25 سال در زمینه تعمیرات لوازم‌خانگی؛
 • نظرسنجی از مشتریان پس از اتمام کار و بررسی کیفیت خدمات ارائه شده؛
 • ضمانت بازگشت وجه دریافتی به مشتری در صورت عدم رضایت از خدمات ارائه شده؛
 • 90 روز ضمانت بابت قطعات و تعمیرات انجام شده؛
 • حفظ حریم شخصی مشتریان و رعایت آداب مشتری‌مداری؛
 • رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا؛

پس همین‌الان با الو تعمیر تماس بگیرید تا از مزیت‌های دریافت یک خدمات عالی و استاندارد در زمینه‌ی تعمیر مایکروفر بوتان خود بهره‌مند شوید.