تعمیر یخچال و ساید آرچلیک در مشهد

مرکز تعمیرات آرچلیک با دارا بودن بیش از 100 تکنسین متخصص و با تجربه آماده ارائه خدمات تعمیرات یخچال فریزر آرچلیک   با استفاده از قطعات اورجینال و دارای ضمانت در تمام نقاط  مشهد در کوتاه ترین زمان ممکن میباشد. شما میتوانید جهت درخواست تعمیرات یخچال فریزر آرچلیک و یا ساید بای ساید آرچلیک خود با شماره تلفن 05191011680      تماس گرفته و یا از طریق فرم درخواست اعزام کارشناس سفارش خود را ثبت نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن بابت رفع ایراد دستگاه شما مراجعه نمایند. از مزایای استفاده از خدمات مرکز تعمیرات آرچلیک میتوان به پشتیبانی 24 ساعته ، 90 روز ضمانت تعمیرات و قطعات ، انجام تعمیرات در محل بدون جابجایی ، تجربه بالای 25 سال و سرعت در خدمات اشاره نمود.

جهت تماس با مرکز تعمیرات آرچلیک بر روی این شماره 05191011680      و یا عکس زیر کلیک کنید.

مشکلات یخچال ارچلیک

مشکل : نشتی آب یخچال

ممکن است دلایل متعددی وجود داشته باشد که چرا این اتفاق می‌افتد، و دلایل به ترتیب شیوع آن‌ها عبارتند از:

گرفتگی یا یخ زدگی زهکشی یخ زدایی – اگر زهکشی یخ زدایی یخ زده باشد، آب از داخل زهکش سرریز می کند و به پایین محفظه می ریزد و از آنجا می تواند در نهایت به کف نشت کند. زهکش یخ زدایی را بررسی کنید تا بفهمید مسدود یا یخ زده است. اگر زهکش یخ زدایی یخ زده است، یخ را آب کنید. علاوه بر این، زهکشی را با آب داغ بشویید تا مطمئن شوید که از زباله پاک نمی شود.

مجموعه مخزن آب – مجموعه مخزن آب را برای هر گونه نشتی که باعث خروج آب می شود، بررسی کنید. نشتی ممکن است بسیار کوچک و به سختی پیدا شود. اگر متوجه نشتی شدید، مخزن آب را تعویض کنید. سعی نکنید مخزن آب را تعمیر کنید – چسب به خوبی به پلاستیک مخزن نمی چسبد. این نیاز به کمک حرفه ای دارد.

مشکل یخچال

شیر ورودی آب – اگر شیر ورودی آب ترک خورده باشد یا اتصالات شل داشته باشد، آب از شیر نشت می کند. شیر ورودی آب را از نظر ترک خوردگی بررسی کنید و مطمئن شوید که محکم به خط آبرسانی متصل شده است.
محفظه فیلتر آب – محفظه فیلتر آب را از نظر ترک بررسی کنید. در صورت مشاهده هرگونه ترک در محفظه فیلتر آب، محفظه را تعویض کنید.

سر فیلتر آب – ممکن است سر فیلتر آب ترک خورده باشد یا آب بندی آن پاره شده یا از بین رفته باشد که باعث نشت می شود. اگر این اتفاق افتاد، آن را جایگزین کنید.

تشت تخلیه – اگر ظرف تخلیه ترک خورده باشد، در حین انجام چرخه یخ زدایی، آب نشت می کند. در صورت مشاهده ترک آن را تعویض کنید.

مشکل : مواد غذایی منجمد در یخچال

تعمیر یخچال و ساید آرچلیک در مشهد
تعمیر یخچال و ساید آرچلیک در مشهد

فریزر برای منجمد کردن مواد غذایی است، در حالی که محفظه مواد غذایی تازه باید غذا را خنک نگه دارد. اما اگر کریستال های یخ را در مواد غذایی که در محفظه غذاهای تازه نگهداری می شوند، به ترتیب احتمال مشاهده کردید، ممکن است مشکل زیر باشد:

ترموستات کنترل دما – اگر ترموستات کنترل دما به درستی کار نکند، ممکن است باعث شود سیستم مبرد بیش از حد لازم کار کند و یخچال بیش از حد سرد شود. در پایین ترین تنظیمات بررسی کنید و اگر هنوز هم اتفاق می افتد، برای کمک تماس بگیرید.

ترمیستور – اگر ترمیستور معیوب باشد، ممکن است کمپرسور و فن اواپراتور خیلی زیاد کار کنند و یخچال خیلی خنک شود. این ممکن است نیاز به جایگزینی داشته باشد.

برد کنترل دما – اگر برد کنترل معیوب باشد، ممکن است ولتاژ مداوم را به موتورهای کمپرسور یا فن ارسال کند. تعمیرکار می تواند این مشکل را تشخیص داده و آن را برطرف کند.

مشکل یخچال

صفحه کنترل اصلی – برد کنترل اصلی ممکن است معیوب باشد. اما این یک اتفاق بسیار نادر است و شما باید مطمئن شوید که سایر سیستم ها به طور کامل از نظر خطا بررسی می شوند. اگر هیچ یک از این قطعات معیوب نبود، به فکر تعویض برد کنترل اصلی باشید.

مجموعه کنترل دمپر – کنترل دمپر هوا باز و بسته می شود تا مقدار مناسبی از هوای سرد وارد محفظه یخچال شود. اگر دمپر به درستی بسته نشود، هوای سرد زیادی را وارد یخچال می کند.

دمپر – دمپر باز و بسته می شود تا مقدار مناسبی از هوای سرد وارد محفظه یخچال شود. اگر دمپر باز بماند، هوای سرد زیادی را وارد یخچال می کند. در نتیجه یخچال بیش از حد سرد خواهد شد. دمپر را بررسی کنید تا بفهمید شکسته است یا باز گیر کرده است.

مشکل : نور کار نمی کند

نور در محفظه غذاهای تازه به شما کمک می کند تا داخل آن را ببینید. اما این نیز مستعد آسیب است.

مشکل یخچال
در بیشتر موارد این لامپ است که معیوب است، و به سادگی تعویض آن کار را انجام می دهد. در صورت وجود نوارهای LED یا عدم کارکرد نور پس از تعویض، احتمالاً تابلو یا سوکت نور مشکل دارد و بهتر است توسط یک متخصص بررسی شود.

این مشکلات یخچال ممکن است هر زمانی پس از خرید دستگاه ایجاد شود. در حالی که گارانتی سازنده تا یک سال تعمیرات را پوشش می دهد، هر گونه تعمیر پس از آن زمان هزینه بر خواهد بود. با این حال، اگر گارانتی طولانی‌تری خریداری کنید، یخچال شما برای مدت طولانی‌تری محافظت می‌شود و تعمیرات یا تعویض آن توسط افراد مجاز انجام می‌شود.

یخ ساز کار نمی کند

تعمیر یخچال و ساید آرچلیک در مشهد
تعمیر یخچال و ساید آرچلیک در مشهد

تجربه مشکلات با یخ ساز یخچال شما جالب نیست، به خصوص زمانی که می خواهید خود را با یک نوشیدنی خنک در یک روز گرم تابستان تازه کنید. با این حال، در اینجا سه ​​دلیل محتمل‌ترین دلیل پشت یخ‌ساز معیوب وجود دارد:

خط آب مسدود شده

این نوع انسداد بیشتر توسط یخ چسبیده ایجاد می شود. دلیل دیگر می تواند پیچ ​​خوردگی خط آب باشد. با این وجود، هر دو مشکل به راحتی حل می شوند.

چگونه آن را تعمیر کنیم: اولین چیزی که اولین چیزی است – با چرخاندن شیر قطع، جریان آب را متوقف کنید. برای ذوب یخ های انباشته شده، باید حداقل دو ساعت برق یخچال را قطع کنید. اگر می‌خواهید فرآیند ذوب را تسریع کنید، می‌توانید از خشک‌کن استفاده کنید یا از آب داغ استفاده کنید – هر چه راحت‌تر می‌بینید.

بازوی خاموش کننده در موقعیت بدی قرار گرفته است

اکثر مدل های یخچال دارای بازوی خاموش کننده هستند تا از سرریز شدن سطل یخ جلوگیری شود. گاهی اوقات این قسمت در حالت خاموش گیر می کند و یخ ساز شما از کار می افتد.

نحوه رفع آن: بازوی خاموش کننده را پیدا کنید و سعی کنید آن را تغییر دهید. اگر قطعه یخ زده است، سطل ذخیره یخ را جدا کرده و یخ را بردارید. می توانید این کار را به صورت دستی یا با ذوب کردن یخ با مقداری آب داغ انجام دهید. یک حوله در دسترس داشته باشید تا آب اضافی آن خیس شود.

سنسور سطل یخ خاموش

یخچال های مدرن سنسور خاصی دارند که سطل یخ را تشخیص می دهد. با گذشت زمان، یخ می تواند بین سطل و دیوار دستگاه جمع شود و سطل را از جای خود خارج کند و حسگر فوق الذکر را از بین ببرد. هنگامی که این اتفاق می افتد، یخچال شما نشان می دهد که سطل از بین رفته است و تولید یخ متوقف می شود.

نحوه رفع آن: باز هم راه حل این مشکل شامل ذوب شدن و خیساندن آب اضافی است. ابتدا سطل یخ را بیرون بیاورید و بگذارید چند ساعت یخ زدایی شود. می توانید با دادن حمام آب گرم این روند را تسریع کنید. سپس، مطمئن شوید که تمام یخ انباشته شده را از سنسور جدا کرده اید. بهتر است این کار را به صورت دستی انجام دهید. در نهایت، رطوبت اضافی را با یک حوله تمیز خیس کنید و سطل را دوباره داخل آن قرار دهید.

صداهای بلند و دویدن مداوم

یخچال پر سر و صدا، درست مانند دیگ بخار پر سر و صدا، چیز خوبی نیست. نه تنها باید دائماً به صدای وزوز آزاردهنده گوش دهید، بلکه در پایان ماه قبض انرژی تری دریافت خواهید کرد. با در نظر گرفتن این موضوع، دو دلیل برای این نوع مسائل وجود دارد:

کویل های کندانسور کثیف

با گذشت زمان، ذرات گرد و غبار و کثیفی شروع به جمع شدن در داخل کویل های کندانسور یخچال می کنند و آن را مجبور می کنند برای حفظ دمای خاص «بیشتر کار کند». کویل های کندانسور کثیف نیز می تواند منجر به خرابی فریزر شود.

نحوه رفع آن: با جدا کردن دستگاه از برق شروع کنید. کویل های کندانسور را پیدا کنید – معمولاً در پایین یخچال قرار دارند. با باز کردن گیره ها، گریلی که از سیم پیچ ها محافظت می کند را بردارید. هنگامی که به قطعات دسترسی پیدا کردید، با کمک جاروبرقی یا برس، تجمعات انباشته شده را بردارید. هنگامی که همه کثیفی ها از بین رفت، گریل را دوباره ببندید.

تنظیم دمای پایین

اگر یخچال را روی دمای پایین‌تری قرار دهید، دستگاه دوباره سخت‌تر شروع به کار می‌کند که منجر به سر و صدای زیاد، قبوض بالاتر، یخ زدن و مواد غذایی فاسد می‌شود.

نحوه تعمیر: آسان – فقط دما را تنظیم کنید. توصیه می کنیم دستگاه را روی 3-5 درجه سانتیگراد تنظیم کنید و چند ساعت منتظر بمانید تا ببینید آیا یخچال دوباره به حالت عادی کار می کند یا خیر. اگر همچنان با مشکل مواجه هستید، بهتر است با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید تا دستگاه را بررسی کند.

چرا الو تعمیر را به‌عنوان برترین مرکز خدمات و تعمیر یخچال و ساید ارچلیک در مشهد را انتخاب کنیم؟

 • دارای پشتیبانی 24 ساعته؛
 • سرعت در خدمات (فقط 60 دقیقه بعد از تماس شما)؛
 • کادری دوره‌دیده و تحصیل‌کرده در زمینه‌ی برند یخچال و ساید شما؛
 • استفاده از قطعات اصلی و اورجینال دستگاه شما؛
 • انجام تعمیرات در محل بدون نیاز به جابه‌جایی دستگاه؛
 • تجربه بالای 25 سال در زمینه تعمیرات لوازم‌خانگی؛
 • نظرسنجی از مشتریان پس از اتمام کار و بررسی کیفیت خدمات ارائه شده؛
 • ضمانت بازگشت وجه دریافتی به مشتری در صورت عدم رضایت از خدمات ارائه شده؛
 • 90 روز ضمانت بابت قطعات و تعمیرات انجام شده؛
 • حفظ حریم شخصی مشتریان و رعایت آداب مشتری‌مداری؛
 • رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا؛

پس همین‌الان با الو تعمیر تماس بگیرید تا از مزیت‌های دریافت یک خدمات عالی و استاندارد در زمینه‌ی تعمیر یخچال و ساید ارچلیک خود بهره‌مند شوید.