تعمیرات مایکروویو سوهانک


انواع خدمات مشاوره و تعمیر مایکروویو در محل شما

مشاوره رایگان

بسیاری از خرابی های مایکروویو نیازی به تعمیرکار ندارد و شما میتوانید خودتان مشکل را رفع نمایید. جهت دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید.
02191001680
phone


استفاده از قطعات اورجینال

تمام قطعات مورد استفاده برای تعمیر مایکروویو دارای ضمانت 90 روزه میباشند تا مشتریان با خیالی آسوده خدمات مطلوب را دریافت نمایند.
02191001680
phone


اعزام فوری کارشناس

فقط با یک تماس بلافاصله کارشناس به محل شما اعزام می گردد. همچنین میتوانید به صورت آنلاین درخواست تعمیر دستگاه خود را ثبت نمایید.
02191001680
phone


مزایا و برتری الو تعمیر

سوالات متداول

 1. سوال: فیوز در مایکروویو چه وظیفه ای را بر عهده دارد؟
  پاسخ: وظیفه فیوز در مایکروویو این است که از ورود ولتاژ اضافی و خرابی ترانس و مگنترون جلوگیری کند.
 2. سوال: نقش سنسور ترمیستور در مایکروویو چیست؟
  پاسخ: ترمیستور یک مقاومت حساس به دما میباشد که وظیفه سنجیدن دمای کابین مایکروفر را برعهده دارد.
 3. سوال: فضای قرارگیری مایکروویو باید دارای چه شرایطی باشد؟
  پاسخ: فضای قرار گیری مایکروفر باید به گونه ای باشد که گردش هوا در اطراف و به خصوص در پشت آن مناسب باشد تا از گرم شدن بیش از حد دستگاه جلوگیری شود.
 4. سوال: آیا تکنسین مایکروویو قبل از مراجعه با من هماهنگ میکند؟
  پاسخ: تمام کارشناسان سولاردام قبل از مراجعه با شما تماس میگیرند و زمان مراجعه خود را با شما هماهنگ میکنند.
 5. سوال: چقدر طول میکشد تا تعمیرکار سولاردام جهت رفع عیب مراجعه کند؟
  پاسخ: حداکثر 60 دقیقه بعد از ثبت درخواست شما تکنسین مایکروویو با شما تماس میگیرد و زمان مراجعه را با شما هماهنگ میکند.
متن مطلب      کل مطالب     

تلفن تماس : 02191001680


کد مطلب: 00289.html
دوشنبه, ۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰

همه چیز در مورد لنزهای رادیواکتیو؛ ایمن و بی‌خطر یا عامل ابتلا به سرطان؟

در این مقاله لنزهای رادیواکتیو به‌طور کامل معرفی و صحت مطالبی که تاکنون درباره آن‌ها منتشر شده است بررسی می‌شود.

اطلاعات اشتباه زیادی درباره لنزهای رادیواکتیو وجود دارد. از داستان‌های ترسناک در مورد رشد یک دست اضافه و ابتلا به سرطان گرفته تا کاملا بی‌ضرر بودن آن‌ها، - تعمیرات مایکروویو سوهانک - بخشی از مطالبی هستند که درباره لنزهای رادیواکتیو منتشر شده‌اند. اما واقعیت چیست؟ حقیقت چیزی بین این دو است و نیاز به بررسی دقیق دارد. به‌هرحال، این لنزها حاوی مواد - تعمیرات مایکروویو سوهانک - رادیواکتیو هستند و ما باید با احتیاط - تعمیرات مایکروویو سوهانک - از آن‌ها استفاده کنیم.

سلب مسئولیت: این مقاله صرفاً جنبه اطلاعاتی دارد و به هیچ وجه نباید به‌عنوان توصیه پزشکی، بهداشتی، حفاظت در برابر اشعه یا ایمنی، به‌طور ضمنی یا غیر مستقیم مورد استفاده قرار بگیرد.

به گزارش پتاپیکسل، مطلبی که پیش‌ روی شما قرار دارد از مطالعه تعداد بی‌شماری مقاله و کتاب و همچنین جمع‌آوری سؤالات متداول تشکیل شده است. یکی - تعمیرات مایکروویو سوهانک - از خبرنگاران این خبرگزاری که مانند بسیاری قصد داشته نحوه کار و برخورد با لنزهای رادیواکتیو را درک کند این کار را انجام داده است. این مقاله سعی دارد توضیح کامل و دقیقی درباره این مسئله بدهد.

تعمیرات مایکروویو سوهانک

چه چیزی باعث - تعمیرات مایکروویو سوهانک - می‌شود لنزهای قدیمی رادیواکتیو شوند؟

پاسخ کوتاه این سؤال دو کلمه است: توریوم و لانتانیوم. لنزهای دوربین حاوی شیشه‌های نوری هستند که از عناصر غیر معمول مختلف مانند سرب، بور، کلسیم، لانتانیوم و دی‌‎اکسید توریوم ساخته شده‌اند. این عناصر دارای ویژگی‌های نوری متمایز هستند و به تولیدکنندگان اجازه می‌دهند لنزهایی با کیفیت برتر ایجاد کنند.

لانتانیوم و دی‌اکسید توریوم رادیواکتیو هستند؛ اما رادیواکتیویته حاصل از لانتانیوم - تعمیرات مایکروویو سوهانک - آن‌قدر کوچک است که بدون تجهیزات آزمایشگاهی حساس قابل تشخیص نیست. لانتانیوم عنصر رادیواکتیو بسیار ضعیفی است؛ زیرا تنها ۰٫۰۸۹ آن از ایزوتوپ رادیواکتیو لانتانوم-۱۳۸ و ۹۹٫۹ درصد - تعمیرات مایکروویو سوهانک - باقی‌مانده‌اش از لانتانوم-۱۳۹ غیر رادیواکتیو تشکیل می‌شود.

در سال ۱۹۷۲، در راهنمای لنز کونیکا هگزانون نوشته شده بود:

عناصر خارجی مانند توریوم، لانتانیوم و زیرکونیوم به مخلوط شیشه اضافه می‌شوند تا ضریب شکست بالای لازم در طراحی لنزهای پیچیده ایجاد - تعمیرات مایکروویو سوهانک - شود. انتخاب نمونه‌های برتر شیشه - تعمیرات مایکروویو سوهانک - از - تعمیرات مایکروویو سوهانک - گلدان‌های بزرگ شیشه‌ای و آزمایش‌های دقیق طیف‌سنجی پس از بررسی مقدار تحمل فشار، شیشه خام ارزشمندی برای استفاده نهایی در لنز فراهم می‌کند.

تاریخچه لنزهای رادیواکتیو

در سال ۱۹۴۵، پل اف د پائولیس از شرکت کوداک ایستمن، پتنتی برای شیشه نوری ثبت کرد که در آن ویژگی‌های ساخت توریوم و شیشه نوری معرفی می‌شد. در توضیحات آن آمده است:

این پتنت مربوط به شیشه‌‌ای با مقادیر نوری در محدوده‌ای است که برای طراحی ابزارهای اپتیکال مفید تلقی می‌شود. به‌طور خاص، پتنت مذکور مربوط به شیشه‌ای است - تعمیرات مایکروویو سوهانک - که دارای ضریب شکست خط در - تعمیرات مایکروویو سوهانک - محدوده بین ۱٫۶۵ تا ۱٫۶۸ و مقدار Abbe (v) بین ۵۲٫۵ تا ۵۷٫۰ باشد.

به‌طور کلی، شیشه‌های ذکرشده در اینجا غیر سیلیکاتی هستند.

کداک اولین لنزهای رادیواکتیو را برای نظارت هوایی تولید کرد که Aero-Ektar نام داشتند. سایر تولیدکنندگان مانند کانن، کونیکا و دیگران نیز از توریوم در لنزهای خود که بین سال‌های ۱۹۴۵ - تعمیرات مایکروویو سوهانک - تا ۱۹۸۰ ساخته شده‌ بودند استفاده می‌کردند. 

تولیدکنندگان بیشتر برای ساخت سریع‌ترین و - تعمیرات مایکروویو سوهانک - گران‌ترین لنزها مانند آن‌هایی که دارای دریچه دیافراگم f/1.2s و f/1.4s بودند، از شیشه توریوم‌دار استفاده می‌کردند؛ اما لنزهای رادیواکتیو کندتری نیز وجود دارد.

سرانجام در اوایل دهه ۱۹۸۰، به دلیل نگرانی‌های بهداشتی کارگران - تعمیرات مایکروویو سوهانک - کارخانه و ترس مصرف‌کنندگان از عناصر رادیواکتیو به دنبال حوادث هسته‌ای، دوران استفاده از شیشه توریوم‌دار برای ساخت لنزهای مصرفی به پایان رسید و فرمولاسیون جدیدتری ظاهر شد که بدون - تعمیرات مایکروویو سوهانک - خطر اضافه رادیواکتیویته، خواص مشابهی ارائه می‌داد.

ویژگی‌های نوری لنزهای توریومی

افزودن اکسید توریوم یا توریا به شیشه پراکندگی کم را حفظ می‌کند و ضریب شکست را افزایش می‌دهد؛ این خواص به‌ویژه برای ساخت شیشه نوری مفید است. ضریب شکست بالا به این معنی است که نور در شیشه کندتر حرکت می‌کند و بنابراین جهت خود را راحت‌تر تغییر می‌دهد. لنزها می‌توانند ضخامت کمتری داشته باشند و بدین شکل، به مواد کمتری احتیاج دارند؛ بنابراین سبک‌تر هستند.

پراکندگی کم که توسط عدد Abbe تعریف می‌شود، به لنزها اجازه می‌دهد انحراف رنگی را تصحیح کنند و - تعمیرات مایکروویو سوهانک - اطمینان حاصل شود که تمرکز یکسان در طیف وسیع رنگ‌ها در بخش مرئی حفظ و تصاویر - تعمیرات مایکروویو سوهانک - واضح‌تری ایجاد می‌شود. ترکیب این ویژگی‌ها به تولید لنزهایی با عملکرد نوری عالی ختم می‌شود.

توریوم چیست؟

تعریفی که از این عنصر در ویکی‌پدیا نوشته شده چنین است:

توریوم یک عنصر شیمیایی فلزی رادیواکتیو ضعیف با علامت Th و عدد اتمی ۹۰ است. همه ایزوتوپ‌های شناخته‌شده توریوم ناپایدار هستند. پایدارترین ایزوتوپ توریوم، 232Th دارای نیمه‌عمر ۱۴٫۰۵ میلیارد - تعمیرات مایکروویو سوهانک - سال (تقریباً سن جهان) است. این - تعمیرات مایکروویو سوهانک - عنصر یکی از چگال‌ترین مواد موجود در کره زمین است که ۲۰ برابر زغال‌سنگ انرژی دارد. این عنصر بسیار آهسته تجزیه می‌شود و یک زنجیره واپاشی به - تعمیرات مایکروویو سوهانک - نام سری توریوم - تعمیرات مایکروویو سوهانک - ایجاد می‌کند که با ایزوتوپ 208Pb به پایان می‌رسد.

توریوم یک عنصر رادیواکتیو است که به‌طور طبیعی در پوسته زمین یافت می‌شود و نسبتاً پایدار با نیمه‌عمر ۱۴ میلیارد سال است.

آیا لنزهای رادیواکتیو فقط ذرات آلفا ساطع می‌کنند؟

جواب کوتاه این سؤال «خیر» است. توریوم خالص با انتشار ذره آلفا تجزیه می‌شود؛ اما این تنها آغاز سری طولانی تجزیه‌ای است که تابش آلفا، بتا و گاما را ساطع می‌کند تا زمانی که با ایزوتوپ پایدار سرب به پایان برسد. می‌توانید مراحل تبدیل آن - تعمیرات مایکروویو سوهانک - را به این - تعمیرات مایکروویو سوهانک - صورت - تعمیرات مایکروویو سوهانک - بخوانید:

 • توریوم ۲۳۲ -> آلفا α را آزاد می‌کند -> تبدیل به رادیوم ۲۲۸ می‌شود.
 • رادیوم ۲۲۸ -> بتا β- را آزاد می‌کند -> تبدیل به اکتینیوم ۲۲۸ می‌شود.

 تعمیرات مایکروویو سوهانک

زنجیره تجزیه فوق نشان می‌دهد که لنزهای توریومی حاوی توریوم و عناصر دختر آن هستند: - تعمیرات مایکروویو سوهانک - رادیوم، اکتینیوم، رادون، پولونیوم، بیسموت، تالیوم و سرب در مقادیر کم که ناشی از تجزیه‌ی آهسته توریوم است.

تابش ترمزی چیست؟

وقتی ذرات بتا در مواد متراکم‌تر مانند لوله اطراف لنز کند می‌شوند، با انتشار یک فوتون (اشعه ایکس یا اشعه گاما) تابش - تعمیرات مایکروویو سوهانک - الکترومغناطیسی ایجاد می‌کنند. - تعمیرات مایکروویو سوهانک - این اشعه ثانویه «تابش ترمزی» نامیده می‌شود. اکثر بدنه‌های لنزهای قدیمی فولادی، مسی یا آلومینیومی هستند و مقدار کمی تابش گاما ثانویه تولید می‌کنند. هرچه مواد محافظتی سنگین‌تر باشد، تشعشعات مکرر بیشتری منتشر می‌شود.

با توجه به نرخ تجزیه‌ی بتای کم، تشعشع - تعمیرات مایکروویو سوهانک - ناشی از آن حداقل است. برای درک کامل اینکه چه نوع تابشی را می‌توانید از یک لنز انتظار داشته باشید، می‌توانید به این مسئله نیز توجه کنید.

خطرات لنزهای رادیواکتیو

گردوغبار شیشه و ذرات ریز

عناصر موجود در زنجیره تجزیه‌‌ی توریوم به‌خودی‌خود و در مقادیر بیشتر بسیار سمی و خطرناک هستند؛ اما مقادیر موجود در لنزها، بسیار کم است و فقط برای مدت کوتاهی وجود دارد. شکستن لنز، رادیواکتیو یا عناصر سمی موجود در ساختار شبکه شیشه‌ای را «آزاد» نمی‌کند؛ اما محل را آلوده و جذب یا استنشاق تکه‌های کوچک گردوغبار رادیواکتیو را آسان می‌کند. ذرات آلفا فقط می‌توانند در چند میکرومتر از لایه‌های بیرونی پوست انسان نفوذ کنند و تا زمانی - تعمیرات مایکروویو سوهانک - که خارج از بدن باشند، بی‌ضرر هستند.

ذرات ساطع‌کننده - تعمیرات مایکروویو سوهانک - آلفا در داخل بدن بسیار خطرناک‌تر هستند. خواص یونیزاسیون ذرات آلفا هنگامی که به سلول‌ها نزدیک هستند (به‌ویژه در دستگاه تنفسی و ریه‌ها و دستگاه گوارش، معده و روده‌ها)‌ باعث آسیب می‌شود.

اطمینان حاصل کنید که عناصر لنز را خرد، آسیاب، خراشیده یا ساییده نکنید تا از ورود ذرات رادیواکتیو به داخل بدن جلوگیری شود.

تعمیرات مایکروویو سوهانک

آسیب چشم از لنزهای رادیواکتیو

در وب‌سایت کمیسیون تنظیم مقررات هسته‌ای ایالات متحده آمریکا (nrc.gov) درباره لنزهای رادیواکتیو و خطر آن برای چشم چنین نوشته شده است:

در موارد استفاده از شیشه‌های اپتیکال توریومی، لنز توسط مواد دیگری محصور می‌شود و بین - تعمیرات مایکروویو سوهانک - آن و بافت‌ پوستی یک فرد مواد دیگری نیز وجود دارد؛ در نتیجه فقط قرار گرفتن در معرض فوتون نگران‌کننده خواهد بود. البته در - تعمیرات مایکروویو سوهانک - استفاده‌ی غیر مجاز از شیشه‌ی نوری توریومی، قرار گرفتن چشم در معرض ذرات آلفا و بتا نگران‌کننده تلقی می‌شود. این نگرانی به دلیل مجاورت شیشه با چشم و نبود مواد جذب‌کننده کافی بین منبع و بافت‌های چشم است.

تعمیرات مایکروویو سوهانک

افزایش تابش می‌تواند باعث ایجاد آب مروارید در چشم‌ها شود؛ بنابراین همیشه مراقب چشم‌های خود باشید. هنگام تمیز کردن یا دست زدن به لنز از عینک استفاده کنید و - تعمیرات مایکروویو سوهانک - لنزهای رادیواکتیو - تعمیرات مایکروویو سوهانک - را نزدیک چشم غیر مسلح قرار ندهید.

آزمایش‌ها نشان داده‌اند که عینک‌های ساده به‌طور موثری در مقابل تابش ساطع‌شده از لنز مقاومت می‌کنند و فقط یک‌دهم تابش از آن‌ها عبور می‌کند.

تعمیرات مایکروویو سوهانک

قرار گرفتن در معرض اشعه لنزهای رادیواکتیو

بر اساس تحقیقات انجام‌شده، لنزهای رادیواکتیو نسبتاً ایمن هستند. ما هر روز به‌طور - تعمیرات مایکروویو سوهانک - منظم در معرض - تعمیرات مایکروویو سوهانک - اشعه از منابع مختلف قرار می‌گیریم که در مجموع دوز بسیار بیشتری نسبت به استفاده از لنزهای رادیواکتیو به ما منتقل می‌کنند:

 • گردش در زیر نور خورشید (سهم اصلی در دریافت اشعه سالانه)
 • ماندن در خانه (تابش رادون از مصالح ساختمانی)
 • خوردن موز (حاوی پتاسیم-۴۰)
 • سفر با هواپیما (تابش کیهانی)
 • گرفتن عکس اشعه ایکس
 • داشتن دستگاه تشخیص‌ دود در محل زندگی
 • داشتن میز گرانیتی (حاوی اورانیوم)
 • سیگار کشیدن (رادیوم، سرب ۲۱۰ و پولونیوم -۲۱۰)

در گزارش آزمایشی که - تعمیرات مایکروویو سوهانک - درباره تجزیه و تحلیل تابش باقیمانده در لنزهای دوربین توریومی توسط جاناتان وانگ و ویکتور هننینسون در سال ۲۰۱۳ انجام شد، نوشته شده - تعمیرات مایکروویو سوهانک - است:

... از طرف دیگر، مجموع انرژی گامای منتشرشده در هر ثانیه از لنز کارل زایس تسار تقریباً ۳۲ مگا - تعمیرات مایکروویو سوهانک - ولت بر ثانیه بود. سهم این کار برای یک عکاس در حداکثر دوز سالانه در کل بدن فقط ۰٫۱۷ درصد محاسبه شد. این مقدار با افزایش - تعمیرات مایکروویو سوهانک - دوز ناشی از - تعمیرات مایکروویو سوهانک - تابش بتا قابل مقایسه است. در نتیجه تابش بتا و گاما به همان اندازه بی‌خطر هستند. این نسبت‌ها آن‌قدر نزدیک به صفر هستند که نتیجه‌گیری این است که هیچ - تعمیرات مایکروویو سوهانک - خطری - تعمیرات مایکروویو سوهانک - برای سلامتی مربوط به استفاده از هر یک از لنزهای دوربین اندازه‌گیری‌شده وجود ندارد.

چگونه لنزهای رادیواکتیو را تشخیص بدهیم؟

مطمئن‌ترین روش برای تعیین رادیواکتیو بودن لنز، بررسی آن با شمارشگر گایگر (Geiger counter) است. البته تعداد کمی از افراد به این دستگاه دسترسی دارند. در صورت دسترسی نداشتن به شمارشگر گایگر، بازرسی بصری می‌تواند برای تشخیص لنز‌های رادیواکتیو استفاده شود.

تعمیرات مایکروویو سوهانک

بازرسی - تعمیرات مایکروویو سوهانک - بصری می‌تواند رادیواکتیو بودن لنز را آشکار کند. تابش به مرور زمان باعث - تعمیرات مایکروویو سوهانک - زرد شدن عناصر لنز می‌شود؛ اما سن بالای لنز و همچنین نوع ترکیب شیشه می‌تواند باعث تغییر رنگ لنز شود.

تعمیرات مایکروویو سوهانک

با نگاه کردن به یک برگه - تعمیرات مایکروویو سوهانک - سفید از طریق لنز، زردی عناصر در مقایسه با کاغذ سفید مشخص می‌شود. تفاوت قابل توجه در تون رنگ نشان می‌دهد که احتمال بیشتری وجود دارد که لنز رادیواکتیو باشد. از طرف دیگر، شیشه شفاف به این معنا نیست که لنز حاوی مواد رادیواکتیو نیست. لنزهای رادیواکتیو وقتی در معرض نور ماوراء بنفش قرار می‌گیرند رنگ زرد خود را از دست می‌دهند.

آیا پوشش لنز، رادیواکتیو است؟

پوشش‌های لنز دارای رنگ‌های متنوعی هستند که در صورت مشاهده از زاویه‌های خاص ممکن است زرد به نظر برسند. رنگ آن‌ها به رادیواکتیویته لنز مربوط نمی‌شود و می‌تواند برای لنزهای - تعمیرات مایکروویو سوهانک - رادیواکتیو و - تعمیرات مایکروویو سوهانک - غیر رادیواکتیو هر رنگی باشد.

برخی منابع به‌اشتباه بیان می‌کنند که روکش‌های - تعمیرات مایکروویو سوهانک - لنز رادیواکتیو هستند؛ اما این‌طور نیست. شیشه واقعی حاوی توریوم است و روکش‌ها این عنصر را در خود ندارند. به‌عنوان مثال، مامیا (Mamiya) از پوشش‌های مایل به زرد در بیشتر لنزهای قدیمی خود استفاده می‌کند؛ درحالی‌که فقط برخی از آن لنزها رادیواکتیو هستند.

چرا لنزهای رادیواکتیو با گذشت زمان زرد می‌شوند؟

اشعه باعث ایجاد مراکز کانونی در شیشه می‌شود؛ زیرا پوسیدگی رادیواکتیو الکترون‌ها را جابه‌جا می‌کند. همین مسئله باعث می‌شود شیشه - تعمیرات مایکروویو سوهانک - رنگ زرد یا قهوه‌ای به خود بگیرد. اشعه ماوراء بنفش می‌تواند مقداری از زردی لنز را برطرف کند. قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا منابع نور - تعمیرات مایکروویو سوهانک - ماوراء بنفش برای کاهش زردی تا ۷ روز طول - تعمیرات مایکروویو سوهانک - می‌کشد. البته، عده‌ای از رنگ گرم موجود در عکس‌ها پس از زرد شدن لنز خوششان می‌آید و این را یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد لنزهای توریومی می‌دانند.

چگونه از لنزهای رادیواکتیو نگه‌داری کنیم

برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض تابش زیاد لنزهای رادیواکتیو، آن‌ها را تا آنجا که ممکن است از خود دور نگه دارید. اگر می‌توانید، آن‌ها را در اتاق خواب یا مکان‌هایی که نزدیک - تعمیرات مایکروویو سوهانک - انسان هستند به مدت طولانی نگه ندارید.  - تعمیرات مایکروویو سوهانک - پرتوها ضعیف هستند؛ اما - تعمیرات مایکروویو سوهانک - می‌توانند در طول زمان جمع شوند و در نهایت آسیب‌رسان باشند.

تعمیرات مایکروویو سوهانک

 کیس آلومینیومی گزینه مناسبی است؛ - تعمیرات مایکروویو سوهانک - زیرا این ماده محافظ خوبی برای پرتوهای آلفا و بتا محسوب می‌شود. البته باید به این مسئله توجه کنید که فاکتور فاصله مهم‌تر و تأثیرگذارتر از جنس کیس نگه‌داری دوربین است. بنابراین اگر نگران هستید، فاصله - تعمیرات مایکروویو سوهانک - خود و لنزها را افزایش بدهید.

آیا - تعمیرات مایکروویو سوهانک - لنزهای رادیواکتیو به دوربین‌ها آسیب می‌رسانند؟

همه وسایل الکترونیکی تا حدی مستعد آسیب ایجادشده توسط اشعه هستند؛ حتی دوربین‌های دیجیتال از تشکیل پیکسل‌های داغ - تعمیرات مایکروویو سوهانک - روی سنسور رنج می‌برند.

یک آزمایش ساده نشان داده است که چگونه اشعه می‌تواند روی سنسور دوربین تأثیر بگذارد. پس از اکسپوژر ۹۰ ثانیه‌ای هنگامی که در لنز بسته بود، لنز رادیواکتیو پیکسل‌های واضحی روی تصویر نهایی برجای گذاشت. این جایی است که ذرات با شدت بالا به سنسور برخورد می‌کنند. پیکسل‌ها هنگام ثبت فریم بعدی به حالت عادی بازگشتند و مشکلی پیش نیامد؛ - تعمیرات مایکروویو سوهانک - اما به نظر می‌رسد ایده خوبی باشد که لنزهای رادیواکتیو را از بدنه دوربین جدا کنید.

آیا ارسال لنزهای رادیواکتیو با مشکل همراه است؟

لنزهای رادیواکتیو معمولاً برای ارسال مشکل ایجاد نمی‌کنند. - تعمیرات مایکروویو سوهانک - تاکنون لنزهای مختلفی بدون هیچ - تعمیرات مایکروویو سوهانک - مشکلی ارسال شده‌اند. البته یک‌ بار هنگامی که قرار بود لنز ۵۵ میلی‌متری Mamiya Sekor از طریق برنامه جهانی وب‌سایت ای‌بی از ایالات متحده آمریکا برای مشتری ارسال شود، مشکلی پیش آمد. حمل و نقل جهانی با یادداشتی مبنی بر اینکه مواد رادیواکتیو مجاز نیستند، لنز - تعمیرات مایکروویو سوهانک - را به فروشنده بازگرداند.

تعمیرات مایکروویو سوهانک

آیا لنزهای رادیواکتیو هنوز ساخته می‌شوند؟

لنزهای مصرفی - تعمیرات مایکروویو سوهانک - فعلی فاقد توریوم - تعمیرات مایکروویو سوهانک - هستند و عناصر سازنده آن‌ها با شیشه‌های بهتر و جدیدتر جایگزین شده‌اند و از مشکل رادیواکتیویته جلوگیری می‌شود. نگرانی اصلی، سلامت کارگران کارخانه بود؛ زیرا - تعمیرات مایکروویو سوهانک - هیچکس نمی‌خواهد شیشه این گونه لنز‌ها را صیقل بدهد و - تعمیرات مایکروویو سوهانک - آسیاب کند و خود را در - تعمیرات مایکروویو سوهانک - معرض اشعه قرار بدهد. همچنین ترس مردم از تشعشعات باعث می‌شود که محصول نهایی فروش سختی داشته باشد.

جالب اینجا است که توریوم هنوز در ارتش ایالات متحده آمریکا، در پیشرفته‌ترین پهپادهای Global Hawk استفاده می‌شود.

در یکی از اسناد موجود نوشته شده است:

در ۲۱ ژوئن ۲۰۱۷، پهپاد RQ-4 Global Hawk نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا در نزدیکی کوه ویتنی که در مرز بین پارک ملی Sequoia و جنگل ملی Inyo در کالیفرنیا قرار دارد، سقوط - تعمیرات مایکروویو سوهانک - کرد. این منطقه ناهموار و دارای جنگلی - تعمیرات مایکروویو سوهانک - وسیع است و اکنون نیروی هوایی می‌خواهد شخصی را به - تعمیرات مایکروویو سوهانک - آنجا بفرستد تا قسمت‌هایی از هواپیمای بدون سرنشین را بازیابی کند.

این هواپیما همچنین دارای یک لنز نوری - تعمیرات مایکروویو سوهانک - است که به توریوم آغشته شده است تا ویژگی‌های نوری را افزایش بدهد.

در وب‌سایت The Drive ذکر شده است:

توریوم یک ماده رادیواکتیو است و از طریق انتشار آلفا تجزیه می‌شود. اگر عدسی سوخته - تعمیرات مایکروویو سوهانک - یا ذوب شده - تعمیرات مایکروویو سوهانک - باشد، احتمال تابش آلفا بیشتر می‌شود.

اگر ارتش - تعمیرات مایکروویو سوهانک - ایالات متحده آمریکا استفاده از توریوم را برای تغذیه اپتیک هواپیماهای بدون سرنشین خود انتخاب کند، شاید بتوان گفت هنوز هنگامی که کیفیت مطلق مورد نیاز باشد، این جنس بهترین گزینه است.

آیا لنزهای رادیواکتیو بهتر هستند؟

برخی از عالی‌ترین لنزهای قدیمی رادیواکتیو هستند. آیا توریوم در موفقیت آن‌ها - تعمیرات مایکروویو سوهانک - تأثیری داشته یا این مسئله فقط یک تصادف است؟ گفتن آن دشوار است؛ اما این واقعیت که از لنزهای توریومی در سیستم‌های نوری با کیفیت بالا در هواپیماهای بدون سرنشین نظامی استفاده می‌شود، مورد اول را نشان می‌دهد.

شاید اگر با تعداد زیادی لنز رادیواکتیو آزمایش کنید، عاشق آن‌ها شوید. برای مثال Mamiya 58mm f/1.7 عملکرد نوری استثنایی دارد و تصاویری بی‌نظیری ثبت می‌کند. تقریبا همه لنزهای رادیواکتیو عالی هستند و نمونه ضعیفی از آن‌ها ساخته نشده است.

لنزهای مدرن غیر رادیواکتیو در وضوح و کنتراست مطلق از این - تعمیرات مایکروویو سوهانک - لنزهای قدیمی پیشی می‌گیرند. علاوه بر این، آن‌ها معمولاً دارای طرح‌های پیچیده‌تر، با عناصر - تعمیرات مایکروویو سوهانک - و گروه‌های بیشتر هستند؛ اما ویژگی‌های نوری لنزهای قدیمی برای برخی از مردم خوشایندتر است.

نظر شما همراهان زومیت درباره لنزهای رادیواکتیوی چیست؟ آیا تاکنون از آن‌ها استفاده کرده‌اید؟

اشتراک گذاری این صفحه با دوستانتان


طراحی سایت و سئو توسط گلهای اندیشه
phone